Search
недела 7 јуни 2020
  • :
  • :

Костадинов: Мицкоски не одговори дали Камчев финансирал кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија

Заболени
2,915
Мртви
151
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 07/06/2020 - 04:31 (+02:00)

Христијан Мицкоски повторно бега од јавноста, рече на денешната прес конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Мицкоски не одговара на јавно поставено прашање: дали Орце Камчев, тајкун од режимот и обвинет во предмети на СЈО, финансирал изборна кампања на ВМРО-ДПМНЕ? Нема одговор ниту од Игор Јанушев, потписник на сметката на партијата. Молкот на Мицкоски и Јанушев, молкот во ВМРО-ДПМНЕ зборува многу“, рече Костадинов.

loading...