Македонија

КУМАНОВЦИ ДО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ : Нема да ни ја купите честа со неколку квадрати асвалт после 30 годишно Ваше локално владеење!

Македонија

Заболени
12,357
Мртви
532
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 05:11 (+02:00)
Кумановци, жители на неколку улици во кумановската населба Карпош, преку допис до нашата редакција му пратија порака на Оливер Спасовски кој во евидентно отсуство на градоначалникот Максим Димитриевски изигрува градоначалник и шета по локалните улички нудејќи асвалтирање во замена за гласови за СДСМ на следниве предвремени парламентарни избори.
Дописот Ви го пренесуваме во целост :
„Сакаме да ве известиме дека во населба Карпош или позната како Рајкова Куќа во Куманово, иако СДСМ е локална власт од 1996 до денеска, никојпат до сега за 30 години ниту дошле, ниту чепнале. Сега, Оливер Спасовски во својство на локален моќник дојде да каже дека ќе асфалтираат.
Од улица бр. 70 бара 100 гласа, од улица 150 бара 100 гласа и од улица 10 бара 100 гласа за да ги асфалтираат улиците.
Еве вака преку вас сакаме да му порачаме како што му кажавме тука во очи дека честа нема цена како што и нивното предавство нема цена. Нека си ги спакуваат куферите и нека си купат карта во еден правец, срам да им е ако мислат оти ќе не купат како стока.“
  
loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker