Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Лазаревска и Таневски од СДСМ на граѓаните им делеа флаери со најважните информации сврзани со корнавирусот

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 18:17 (+02:00)

Под мотото: „Првата битка ја добивме“, но борбата не е завршена“, денеска кандидатите за пратеници на СДСМ од ОО во Охрид, актуелната пратеничка Жаклина Лазаревска и актуелниот претседател на СДСМ Охрид Лазе Таневски во соработка со Клубот на СДММ Охрид ја спроведоа акцијата за поголема информираност на граѓаните околу Ковид -19.

На две локации: Кеј Македонија и од Стара Чаршија до пазарот, Лазаревска и Таневски на граѓаните им делеа флаери со најважните информации сврзани со корнавирусот како и околу 1000 маски за еднократна употреба и подобра заштита од него. Поентата на средбите кои наидоа на позитивен одзив кај граѓаните беше заокружена со пораката: „Од нас зависи, сите да помогнеме во борбата со корона вирусот“.

loading...