Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Максим се спрема да го смени Заев, Димитриевски: Исчистете го криминалот во корен или повлечете се!

Македонија

Заболени
2,391
Мртви
141
Излечени
1,595
Активни
655
Last updated: 03/06/2020 - 13:02 (+02:00)

афера „Рекет“, интензивна истрага и експедитивна разрешница, побара кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска преку статус на својот профил на Фејсбук.
„Доволно е со делење на совети и памет, што треба да се направи, ги држите позициите, имате одговорност, работете и исчистете го криминалот во корен без исклучок или повлечете се и оставете простор на професионалците да сработат.
Оваа анатема дека ‘сите сме исти’ мора да се демантира пред граѓаните со дела и доказ, бидејќи сме многу различни.
Целава сторија им остави простор на злосторниците да се трансформираат во жртви и борци против криминалот, едноставно одговорност мора да има за сите“, напиша Димитриевски.

loading...