Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

MATKA ПРЕД ПОЛА СААТ ПУКАЊЕ! ВИДЕО

Македонија

Заболени
2,039
+25
Мртви
119
+3
Излечени
1,470
Активни
450
Last updated: 27/05/2020 - 15:17 (+02:00)

Во 14,54 часот во Скопје -кањон Матка, М. С. со уште неколку лица физички ги нападнале А.С. и А. С. при што употребиле и огнено оружје. Расправијата настанала во врска движењето на чамците за туристи во правец према Пештерата.Повредени нема пријаврно до сега. Се работи на расчистување на случајот.

Matka pred pola saat

Gepostet von Марјан Стаменковски am Samstag, 9. Mai 2020

Денеска во раните пладневни часови граѓани на Скопје биле сведоци на вербална расправија меѓу две групи, којашто според видео материјалот завршила со истрели од огнено оружје.

Случајот засега не е пријавен во полицијата, а нема информации ниту за евентуално настрадани во овој инцидент.

loading...