Колумни

Mиленко до Грујо: Ти дечко немаше мадиња и способност, затоа oстави сега некои други дечки да ги решат твоите кашканици

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:11 (+02:00)

Болниот од Пешта, пак се јави!!! Пак, бе!
Де кажете му, потсетете го, дека имаше 12 години да го процесуира и затвори Фиат. Исто имаше 12 години и за Др. Пановски, Хари, Штерјо, Свето, Доне, Хаџимишев и сите други на чии огради на Водно се бесеше Влатче со коса во репче.
А “успеа” само ситната патаринска боранија преку “Змиско око” да ја “среди”!!!
Големите капиталци на големо се учипија и на велико преживеаја.
Сега ова му доаѓа после-ебење-каење, или после-свадба-тапани!!!
Сега од Пешта, или од Будим, давање ум е навреда.
Остави дечко, некои други дечки да го средат она за што ти си немал мадиња.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker