Живот

МОЖНО ЛИ Е ДЕКА НЕМАШ ПЕРСОНАЛ БОЛНИЧКИ ДА ГИ ПРЕНЕСАТ БОЛНИТЕ ОД КЛИНИКА ДО КЛИНИКА ???

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 18:11 (+02:00)

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ !!!

Фотографија на Dragan Ugrinovski.

КАКО ПРВО БИ ГО ПРАШАЛ, ВАКА ЛИ ГИ ТРЕТИРА БОЛНИТЕ ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ???
ВАЖНО ЛИ Е ТАБЛИТЕ НА КЛИНИКИТЕ ДА СЕ ДВОЈАЗИЧНИ А ПАЦИЕНТИТЕ НАДВОР ЌЕ ЛЕЖАТ ВО КРЕВЕТ НАДВОР ПРЕД КЛИНИКАТА???
МОЖНО ЛИ Е ДЕКА НЕМАШ ПЕРСОНАЛ БОЛНИЧКИ ДА ГИ ПРЕНЕСАТ БОЛНИТЕ ОД КЛИНИКА ДО КЛИНИКА ???
ЗАТОА РОДНИНИТЕ ГИ РАЗНЕСУВААТ НО СО ПРЕТХОДНО ЗАЛОЖЕНА ЛИЧНА КАРТА, ХАХХАХА ДА НЕ ИМ ГО УКРАДЕШ КРЕВЕТОТ!!!! АКО НЕ Е СМЕШНО ЌЕ БИДЕ ТРАГИЧНО !!!
ДО КОЈ СТЕПЕН ГО ДОВЕДЕ ЗДРАВСТВОТО ???
ОВОЈ БОЛЕН, 50 ГОДИНИ ПЛАЌАЛ ЗДРАВСТВО И ДОЖИВЕА НЕКОИ НОВИ ПИЛЦИ КОИ ВРСКА НЕМААТ ШТО ЗНАЧИ ТОА ДА СЕ ИГРААТ СО НЕГОВОТО ЗДРАВЈЕ!!

ЗАСРАМИ СЕ ФИЛИПЧЕ И ПОД ХИТНО ДА СИ ДАДЕШ ОСТАВКА.
ТОЈ БОЛЕН СО НАРУШЕНО ЗДРАВЈЕ ЛЕЖЕШЕ НАДВОР ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС НА ТЕМПЕРАТУРИ ПОВИСОКИ ОД 35 СТЕПЕНИ!!! ОВА ЛИ Е ТВОЕТО ЗДРАВСТВО ???
АКО Е ОВА ТВОЕТО ЗДРАВСТВО, ТОГАШ ДА МУ СЕ НАМОЧАМ НА ТАКВОТО ЗДРАВСТВО!!! ДОЗВОЛЕМО ДО СЕКОЈ КОЈ САКА ДА ГО СПОДЕЛУВА.
ДОКОЛКУ БИЛО КОКА НОВИНАРСКА КУЌА Е ЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА ДЕТАЛИ НЕКА ПИШАТ ВО МЕСИНГЕР!!!

Драган Угриновски

Фотографија на Dragan Ugrinovski.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker