Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Најави за нова “бомба”: Во главни улоги министер и новинар

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 14:01 (+02:00)

Шпекулациите дека по петте “бомби” од пред еден месец и шестата за Павле Богоевски ќе има и други снимени разговори започнаа да се шират и на социјалните мрежи.

Добро информирани профили на Твитер тврдат дека во следната “бомба” ќе настрадаат сопственик и уредник на портал и важен член на Владата.

Во разговорот наводно се слушаат нарачки за медиумски напади.

Дали најавата е реална илк само шпекулација ќе се дознае наскоро.

loading...