Search
вторник 2 јуни 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Најмоќното гориво на пазарот, достапно само во Gulf бензинските станици ширум Македонија!

Македонија

Заболени
2,391
+76
Мртви
141
+1
Излечени
1,595
Активни
655
Last updated: 02/06/2020 - 23:46 (+02:00)

Најмоќното гориво на пазарот, достапно само во Gulf бензинските станици ширум Македонија!

Врвни американски горива конечно достапни во Македонија!

118 години ги движиме возилата ширум светот, а американските горива Gulf достапни на четири бензински станици во државата.

Следете нé, доаѓаме во секој поголем град и населено место!

Горива создадени за вистинските шампиони!

Доколку се прашувате зошто нашето препознатливо сино-портокалово лого се наоѓа на сите трки за издрлжливост на тркачките автомобили, одговорот е едноставен!

Шампионите ги одбраа Gulf горивата кои му даваат дополнителен импулс на возилата, не создаваат корозија и се отпорни на големи температурни разлики.

Проверете го квалитето на нашите бензински станици во Скопје, Тетоов, автопат Тетово – Гостивар и Струга.

 

loading...