Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Најубавиот Арап на светот земал мажествена жена: Обожавателките се бесни (ФОТО)

Македонија

Заболени
8,111
Мртви
382
Излечени
4,203
Активни
3,526
Last updated: 13/07/2020 - 09:16 (+02:00)

Омар Боркан Ал Гала е фотограф, модел и поет и е познат ширум светот. Милиони фанови секојдневно будно ја следат секоја негова објава на социјалните мрежи, посакувајќи го за себе овој ориентален принц.

Овој човек неофицијално ја има добиено титулата „најубавиот и најшармантниот Арап на светот“.

Омар станал популарен кога дошол во Саудиска Арабија од Ирак. Тогаш бил протеран од Саудиска Арабија, бидејќи се сметало дека е премногу убав и згоден. Се сметало дека неговата убавина може да полуди многу традиционални жени.

Меѓутоа, овој инцидент го направил Омар многу популарен, па многу фирми го ангажирале како манекен и промотер.

Во последно време, обожавателките не можат да му простат за тоа што е оженет, па уште и со таква жена!

Имено, многумина сметаат дека неговата сопруга е премногу мажествена и грда за да биде венчана со толку убав маж.

Луѓето ширум светот најмногу и’ замеруваат на Јасмин поради тоа што има направено неколку пластични операции и што има нагласени веѓи и усни.

Погледнете ги нејзините фотографии па проценете сами…

loading...