Црна Хроника

Нападнат новинарот Љупчо Златев

Македонија

Заболени
12,357
Мртви
532
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 04:56 (+02:00)

Во раните утрински часови во еден скопски ресторан во близина на гимназијата „Орце Николов“ бил нападнат новинарот Љупчо Златев. На физичкиот напад му претходела куса вербална расправија. Настанот бил пријавен во полиција и се очекува повеќе детали во текот на денот.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker