Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Несреќна изјава на пратеничка: Да сакав да имам мала плата ќе бев новинарка, а не пратеничка

Македонија

Заболени
2,014
Мртви
116
Излечени
1,453
Активни
445
Last updated: 27/05/2020 - 13:02 (+02:00)

Босанската пратеничка Сања Вулиќ е хит на социјалните мрежи после низа скандалозни изјави кои ги пласира во јавноста.

Неодамна на новинарско прашање дали смета дека ја заслужува својата пратеничка плата која е инаку висока, таа одговори изненадувачки за голем дел од јавноста.

Имено Сања Вулиќ изјави дека доколку сакала да има помала плата ќе била новинарка, а не пратеничка.

Откако новинарите беа шокирани од нејзините одговори, таа продолжи да им потенцира дека не им е виновна што тие не се задоволни од својата работа и својата плата, додека таа ја бирала својата професија бидејќи имала амбиции да прима голема плата.

Sanja Vulic (@SanjaVulic) | Twitter

Извор: mondo.ba

VERITAS MK

loading...