Колумни

Ние…

Се слушнав со другар ми од Њу Јорк. Вика, полупразен е, драстична разлика има од порано. Центарот на светот.

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:26 (+02:00)

Фотографија на Toni Zaharievski.

Се слушнав со другар ми од Њу Јорк. Вика, полупразен е, драстична разлика има од порано. Центарот на светот. Другар ми од Австралија ми вика од вчера строг полициски час у Мелбурн, нема искачање од дома сем у неопходни случаи. Трамп, еден од најголемите неверници у Коронава, задњиве пути секогаш е со маска. Премиер лига, Бундес лига кои се играа пред 40, 50.000 луѓе у просек на трибини и кои носеа десетици милиони евра од утакмица, сеа аш, нема веќе тоа. Завчера НБА продужи. Еден од најголемите светски бизниси. Сите утакмици се играат у една сала, малку помодерна од на пример салата у ОУ Лазо Трповски, нормално пред празни трибини. Со строги протоколи кои максимално се почитуваат. Загубите (финансиски) ооогромни. Олимпијадата, еј Олимпијадата се одложи. Претходно така само за 2 светска војна. Ние…Igor Smilev fb status

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker