Македонија

Никнува уште поголем објект пред ,,Мавровка“ од изгорениот што сам се запали од неисправна инсталација

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:56 (+02:00)

Пред ТЦ ,,Мавровка“ се гради нов цврст објект со арматура и бетон на местото на ресторанот што неодамнаа изгоре до темел.

Откако угостителските објекти добија ,,тераси“ неколкупати поголеми од основните дуќани, исто така заградени со цврсти материјали и покриви, сега тие очигледно се надоградуваааат и проширувааат.

Никој не дава објаснување дали е ова легално и ако е, кој издал ваква дозвола? Претходниот угостителски објект беше неодамна пеплосан, а неофицијалното објснување е дека пожарот избувнал од неисправна инсталација, но досега нема официјална истрага и нема објаснување како е возможно да се случи ваков пожар во време кога важеше забрана за работа поради Ковид 19.

Фото: мкд.мк
loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker