Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :

НОВАТА ЖЕНА НА РЕИСОТ БИЛА ТАТА МАТА ВО ДУИ

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 15:47 (+02:00)

Emine se vika zenskata od Dracevo vrabotena vo J.P Parkovi i Zelenilo

24-годишната Емина Јетиши од Скопје е новата сопруга на 74-годишниот реис Сулејман Реџепи.

Фотографија на Zoran Bozinovski.

Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани и има ќеркичка од претходниот брак.

Реџепи претходно 4 години беше „сингл“, а според традицијата за новите младоженци, реисот оваа година за празникот Рамазан Бајрам два пати ќе се бања, еднаш после ифтар, еднаш пред молитва

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: one or more people

 

Фотографија на Zoran Bozinovski.

Mladata nevesta na reisot ŽARKO HJU SULEJMANI HEFNER e daruvana namesto so zlaten prsten, so ROLEX-ot što ŽARKO go dobi na podarok od poznat makedonski biznismen…

Toj ROLEX vredi 37.000 USD, pa nevestata ima na što da se raduva. Za početok!

loading...