Search
сабота 6 јуни 2020
  • :
  • :

Нови детали за сообраќајката кај Драчево едната жртва е девојче

Македонија

Заболени
2,915
+125
Мртви
151
+2
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 06/06/2020 - 18:17 (+02:00)
ФОТО: Тројца загинаа двајца критично, судар на камион и автомобил кај Драчево

Според најновите информации на ДОСИЕ.МК во сообраќајката кај Драчево се судриле рено5 кампус и камион за собирање ѓубре. Според неофицијалните информации една од жртвите е девојче. Очевидци тврдат дека реното се движело со поголема брзина и изгубило контола и удрило во камионот.

Како што пред малку информиравме сообраќајката се случи пред влезот на скопската населба Драчево .  Според информации на ДОСИЕ од службите на терен првично на самото место загинале три лица , а две се тешко повредени. Се судриле камион и автомобил.

Патот кон Драчево се уште е затворен – се врши увид. Полицијата го пренасочува сообраќајот а неофицијално и двете повредени лица на самото место било утврдено дека имаат фатални повреди.

На терен е присутна и противпожарна екипа и амбулантни возила.

фотографијата е сопственост на наш читател

dosie portal na debelata so dzip

loading...