Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

Нови снимки за „Рекет“: Има GPS, куферот не е кај Заев!

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 20:46 (+02:00)

На јутјуб каналот предмалку се објавени 6 нови адуио-снимки на кои се слуша гласот што наликува на бизнисменот кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“ Орце Камчев.

Во една од снимките се слуша како тој вели дека во торбата со пари што првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 ја земал од неговиот дом имала GPS.

-Куферот не е кај Заев – истакнува тој.

loading...