Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Осудени на доживотен затвор: Во инцестна врска со нејзиниот полубрат добила 6 деца, а потоа брутално убиле 2!

Македонија

Заболени
8,111
Мртви
382
Излечени
4,203
Активни
3,526
Last updated: 13/07/2020 - 09:02 (+02:00)

Сара Барас (35) и нејзиниот партнер Брендон Мејчин (39), кој инаку е нејзин полубрат, осудени се поради убиство на два сина и обид за убиство на уште четирите деца.

Тие остатокот од животот ќе го поминат позади решетки, одлучил судот во Шефилд, пренесува Sky News.

Сара и Брендон во својата тајна инцестна врска добиле шест деца и сакале сите да ги убијат. Парот своите синови Тристан (13) и Блејк Барас (14) ги убил на 24-ти мај. Момците ги задавиле во куќата во Шефилд.

South Yorkshire Police

@syptweet

Following the sentencing of Sarah Barrass and Brandon Machin for the murders of Blake and Tristan Barrass, the boys’ family friend Matthew Saunders read a statement outside court on behalf of all of their loved ones. Read it in full here – http://southyorks.police.uk/find-out/news-and-appeals/2019/november-2019/parents-handed-life-in-prison-for-murder-of-two-young-brothers-in-sheffield/ 

View image on Twitter
22 people are talking about this

За овој брутален злочин добиле казна од минимум 35 години.

Пред да го извршат смртоносниот чин, Барас и Мејчин на своите деца им дале таблети за хиперактивност, против нивна волја, мислејќи дека на тој начин најлесно ќе се ослободат од нив.

„Им дадов живот и затоа можам да им го одземам“, рекла Барас.

Birmingham Live

@birmingham_live

The harrowing story of how Sarah Barrass killed sons and plotted to murder other kids https://www.birminghammail.co.uk/news/uk-news/harrowing-story-how-sarah-barrass-17244886?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=BL_Twitter_Traffic 

The harrowing story of how mum killed sons and plotted to murder other kids

Sarah Barrass, 35, plotted with family member Brandon Machin, 39, to kill her six children in May

birminghammail.co.uk

See Birmingham Live’s other Tweets

Таа наводно се одлучила на овој злочин бидејќи социјалните служби им се заканиле со одземање на старателството над децата.

Кога таблетите не делувале, на интернет барала други начини како да ги убие децата – вклучувајќи давење, гушење…

Таа помалиот син Тристан го удавила со врвка од фустан, додека Мејкин постариот, Блејк го задавил со голи раце. Тоа не им било доволно, па главите им ги завиткале во пластични кеси, за да бидат сигурни дека ќе умрат.

#FundOurERServices@Fund999ER

One of the surviving children of Sarah Barrass and Brandon Machin fears they will also become a murderer “because that’s what mum and Brandon did”.https://www.standard.co.uk/news/crime/sarah-barrass-and-brandon-machin-surviving-child-fears-they-will-become-a-murderer-because-thats-a4285431.html 

Surviving child of Barrass and Machin fears they will become a killer

One of the surviving children of Sarah Barrass and Brandon Machin fears they will also become a murderer “because that’s what mum and Brandon did”. The two older children – who the incestuous couple

standard.co.uk

See #FundOurERServices’s other Tweets

Исто така, парот се обидел да убие уште едно дете, така што го давел во када.

Откако убиле два сина и безуспешно се обиделе да удават друго дете, на жената ѝ останале три деца, од кои едното има само три години – отишла во соба и сама повикала полиција.

Кога полициските службеници стигнале на местото на настанот, им рекла дека две деца однела кај соседите. Меѓутоа, едно од четирите деца на полицијата ѝ рекло дека таа лаже и дека браќата се мртви. Биле шокирани од глетката – две безживотни детски тела.

Chris Morgan@ChrisMorgan20

Incestuous couple jailed for murdering their two teenage sons | UK News | Sky News sick beyond believe minimum 35 years doesn’t even cut it they should never leave the sentence is too lenient under the circumstances! https://news.sky.com/story/sarah-barrass-evil-mother-jailed-for-murdering-two-teenage-sons-11859749 

Sarah Barrass and Brandon Machin

Sarah Barrass: ‘Evil’ mother jailed for murdering two teenage sons

Sarah Barrass, 35, would regularly tell her children: “I gave you life, I can take it away”.

news.sky.com

See Chris Morgan’s other Tweets

Иако адвокатот на Сара Барас признал дека таа го направила злочинот, тој додал дека таа од детството е многу оштетена. Рекол дека таа пораснала во куќа во која трпела емотивно, физичко и сексуално насилство.

Барас и Мејклин признале дека извршиле убиство, пренесуваат британските медиуми.

Овој пар делел иста мајка, но долго бил во сексуална врска и добил шест деца. Меѓутоа, никој не знаел дека полубратот и полусестрата се во врска.

loading...