Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

Панки од ,,Куку Леле” ослободен од грчкиот затвор

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 21:16 (+02:00)

E сега си наебал Пацка е бетер од грчки џандари ќе те најде кај и да се криеш под која и да си биртија

и ебала го ама затоа човекот мораше да се казни цела година у затвор пацкее избегал ма толку ли не конташе ЕБАГО ОД ТАА ТВОЈА ЛЕПОТА МОЖЕЛ И ПОДАЛЕКУ ДА ИЗБЕГА

Пеачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како ,,Панки” е пуштен на слобода од грчкиот затвор дознава 24 Инфо. 

Тој беше уапсен во март годинава на преминот Евзони на пат кон Грција. Тој се бараше со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Пејачот се сомничи дека, во 2006 година, од два банкомата, во Минхен, Германија, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура.

Панки е виден вечерва во скопско кафуле во центарот на Скопје, но не е познато како завршило барањето на германските власти тој да биде испорачан на Германија

loading...