Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Пациентка од Психијатрија работела како медицинска сестра

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 18:17 (+02:00)

Конечно дадени ветените ваучери за клубовите

Во местото Обровац во Хрватска  утринава мртва е пронајдена  лажната медицинската сестра, 26 годишната   Вероника Пацилај .   Лекарите  утврдила дека Вероника починала од гушење а мртвото тело го пронашол лекарот кај кого до  неодамна таа работеше.

Името на Верроника Пацолај стана познато неодамна кога беше откриено дека во медицинска  сестра ја промовирал докторот   неуропсихијатр  Горан Јусуп   која за цело време била негов пациент.

loading...