Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Пендаровски му понудил, Река одбил да му биде советник

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 13:17 (+02:00)

Blerim-Reka

Блерим Река одбил да биде надворешен соработник на Пендаровски.

Пендаровски лично му понудил, но по два дена размислување Река одбил со образложение дека по првиот круг и писмото каде препорачува неговите поддржувачи да гласаат за европска иднина добил критика од албанскиот електорат дека имал договор со Пендаровски, што Река со овој гест на одбивање најверојатно сака да го демантира, велат од претседателскиот кабинет.
loading...