Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :

Пинк е позитивна на коронавирусот. eми така е кога не го слуша Филипче да си седи дома она звезда ќе изиграва

Македонија

Заболени
2,492
+101
Мртви
145
+4
Излечени
1,605
Активни
742
Last updated: 03/06/2020 - 20:17 (+02:00)

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош.

Фотографија на Janko Ilkovski.

Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две недели, по што била тестирана.

Пинк додаде дека членовите на нејзиното семејство се веќе во домашна изолација и се негативни на Ковид-19.

Добитничката на наградата Греми се залага за слободно и масовно тестирање.

– Неуспех е на властите што тестовите не се достапни. Оваа болест е сериозна и реална. Луѓето мораат да знаат дека ги напаѓа и младите и возрасните, и здравите и болните, и богатите и сиромашните. Затоа тестовите мораат да бидат широко достапни, за да ги заштитиме нашите деца, семејства, пријатели и општеството, истакна Пинк.

loading...