Search
вторник 26 мај 2020
  • :
  • :

По два месеци отворен трговски центар , вработените се изненадија од она што го видоа

Македонија

Заболени
1,999
Мртви
113
Излечени
1,439
Активни
447
Last updated: 26/05/2020 - 04:17 (+02:00)

Трговските центри во Малезија се отворија по два месеци, а вработените беа пречекани од изненадувачка глетка при отворањето на продавниците и кината.

Поради фактот што вентилацијата и климатизерите во продавниците не работеле два месеци, уништени се кожни чевли, торби и многу други предмети и парчиња мебел.

Мувлата навлегла во стотици предмети во трговски центар во Малезија, а на својот фејсбук профил страшните фотографии ги објави еден Малезиец. На сликите е прикажана огромната штета предизвикана од исклучената вентилација.

loading...