Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :

Почина Жарко Луковски 3 ТА ЖРТВА НА СЈО

Македонија

Заболени
6,787
+162
Мртви
328
+7
Излечени
2,876
Активни
3,583
Last updated: 03/07/2020 - 22:17 (+02:00)

почина синот на поранешниот градоначалник на Штип Захариев, почина Коста Крпач,  директорот Луковски е четврта жртва на СЈО.

почина Жарко Луковски поранешниот директор на Телеком од канцер на мозок

Image result for zarko lukovski

попладнево почина бизнисменот и поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“ Жарко Луковски.

Последните години во јавноста беше познат како еден од вмешаните во контроверзната оф-шор фирма Ексико.

Името на Луковски се споменуваше и во скандалот “Рекет” како еден од бизнисмените на кои им бил изнуден рекет за да им биде запрена истрага за контроверзни бизниси,
но тој како што беше објавено наводно го демантирал таквото тврдење.

 

loading...