Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Полицијата ќе убиела човек кој превезувал мигранти? Алоо нешто закони во државава има ли? Министреее

Македонија

Заболени
8,111
Мртви
382
Излечени
4,203
Активни
3,526
Last updated: 13/07/2020 - 09:31 (+02:00)

На 11.09.2016 година околу 04.15 часот на автопат Гевгелија–Скопје, од наплатна рампа „Градско“, полициски службеници следеле  ПМВ „Голф 3“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.М. (21) од с.Ваксинце, а во кое имало 10 мигранти. На наплатната рампа „Отовица“ С.М. го напуштил ПМВ и се дал во бегство, по што полициските службеници тргнале по него и искукале еден куршум за заплашување, при што го погодиле С.М. во пределот на левото рамо. С.М. бил пренесен во Медицински центар Велес и по укажана лекарска помош, истиот е задржан во СВР Велес. Увид на местото на настанот ќе се изврши во текот на 11.09.2016 година.

policijajeti9jhduihdgrdgre

loading...