Search
четврток 9 јули 2020
  • :
  • :

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Македонија

Заболени
7,572
+166
Мртви
362
+3
Излечени
3,624
Активни
3,586
Last updated: 09/07/2020 - 23:31 (+02:00)

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Пратеник од редовите на СДСМ од еднa скопска општина вечерва ја нападнал и претепал својата сопруга, дознава „Република“. Сопругата го пријавила во полиција.

Името на пратеникот е познато на редакцијата на „Република“.

Засега не успеавме да го добиеме портпаролот на МВР за да добиеме потврда за идентитетот пратеникот, како и за повеќе официјални информации за инцидентот.

Подетални информации во текот на утрешниот ден.

loading...