Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БЕЛОРУСИЈА ИМА 43 ГОДИНИ ПОМЛАДА ДЕВОЈКА

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 17:46 (+02:00)

65-годишниот претседател на Белорусија, Александар Лукашенко е во љубовна врска со 22- годишната Марија Василевиќ. Ова вест беше топ тема во светските таблоиди по изборите во државата. Но, и покрај големата разлика во години, дури 43, во последно време двојката често се појавува на јавни настани.

Инаку, иако нема никакво претходно политичко искуство Марија влезе и во политиката и стана најмладата пратеничка во парламентот на оваа земја. Таа претходно, во мај во 2018 година беше прогласена за Mис на Белорусија.

loading...