Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

ПРОМЕНА НА ПЛАНОТ: ВАРДАРЦИ ЌЕ СЛЕТААТ ВО СКОПЈЕ ВО 16:15 ЧАСОТ!

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 19:31 (+02:00)

Иако според првичната агенда, ракометарите на Вардар требаше да се враќаат назад во Скопје со два лета и вечерва околу полноќ, сепак има промена.

Ќе биде организиран чартер лет и новите европски шампиони ќе пристигнат во македонската престолнина во 16:15 часот.

Пречек ќе има и на аеродром и потоа на плоштадот „Македонија“.

Поздравете ги европските шампиони!

loading...