Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

САЊА ЛУКАРЕВСКА МИНИСТЕРКА ЗА ФИНАНСИИ? НЕКОЈ ОЗБИЛНО СИ ДИГА ЦЕНАТА ИСТО КО ШТО СИ ГИ ДИГА И НОЗЕТЕ

Македонија

Заболени
6,625
Мртви
321
Излечени
2,748
Активни
3,556
Last updated: 03/07/2020 - 12:01 (+02:00)

Во сабота се очекува премиерот Зоран Заев да го претстави новиот владин кабинет, до кога се очекува да „падне“ и договорот со ДУИ, за двајцата функционери на оваа партија кои ќе бидат опфатени од метлата на премиерот, неофицијално дознава Алсат-М.

– Врз основа на информациите што јас ги имам, лидерите се во преговори кои се во тек и наредните денови ќе излезат со конечна одлука –  изјавил Билен Салији од ДУИ.

Алсат јавува дека се очекува министерот за финансии, Драган Тевдовски да се замени со директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, но не се отфрла можноста во финансии да премине Кочо Анѓушев.

loading...