Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Се расчистува случајот со пукањето, возилото пронајдено по брзата реакција од СВР Скопје

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 22:32 (+02:00)

Вооружена престрелка попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според неофицијални информации две групи се пукале со автоматско оружје, пренесе „Сител“.

Во престрелката едно лице е повредено и според информациите префрлено е во Градската болница.

Возилото е пронајдено на паркингот кај Буши се работи за марка голф сива боја со пет проектили внатре.

Брза реакција на СВР Скопје тимот на Тони Јакимовски. Браво момци!

loading...