Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Се урна тераса во Скопје – повредени татко и неговите три малолетни деца

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 23:47 (+02:00)

Скопјанец на возраст од 23 години и неговите три деца од шест, три и две години со повреди биле донесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, во попладневинте часови на 2 октомври.

Од болницата случајот го пријавиле во полиција, од каде, пак, било констатирано дека таткото и децата се повредиле откако се срушила терасата на која седеле.

Кај тригодишното дете биле констатирани тешки повреди, додека останатите три лица се здобиле со телесни повреди.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Фотографија на Donko Gjosevski.

loading...