Search
вторник 26 мај 2020
  • :
  • :

Се заразил со коронавирус од љубовницата, во карантин со сопругата

Македонија

Заболени
1,999
Мртви
113
Излечени
1,439
Активни
447
Last updated: 26/05/2020 - 06:02 (+02:00)

Она што за неговата сопруга беше „деловно патување“ сега е цел на потсмев во цела Британија.

По враќањето во Англија, отишол на тестирање и на лекарите им раскаж каде бил и со кого. На својата сопруга не ѝ објаснил.

„Таа сè уште мисли дека тој се заразил со вирусот на службено патување. Неговата состојба не е сериозна, затоа му се смееме“, изјавил неименуван извор за британскиот „Дејли мејл“.

„Лекарите очекуваат целосно закрепнување и во исчекување дали неговата сопруга сепак ќе дознае како навистина ја добил болеста.

loading...