Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :

ШОК: Вработените во елитни јахти ги открија „валканите“ тајни на милјардерите

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 15:32 (+02:00)

Скапите јахти се места каде што се дружат милијардерите. За тие да се дружат, некој треба да им служи. И токму персоналот има бројни приказни за нивниот расипан живот . . .

Вработените од најелитните јахти имаат сочни приказни за луѓето за кои работат. Милјардерите на јахтите, велат тие, дека се толку слободни што повремено од персоналот бараат од време на време да ги средат нивните секс играчки, да се пофалат дека проститутки се носат на бродот, дека посредуваат во зделки со дрога …

Шефот на вработените на една таква јахта разговараше со „Сандеј тајмс“ анонимно под името Дан. Тој вели дека дамите ноќта обично до јахтата се носат во Мерцедеси, а потоа мажите избираат три од нив за да го поминат денот или ноќта, според Дејли Меил.

Милијардерите често пати носат на бродот морално сомнителни доктори кои им дозираат вијагра или некој вид нелегална дрога.

Оние што изнајмуваат јахти на една недела или две се понезгодни од оние што поседуваат јахти затоа што чартерите, доколку се проблематични, се на списокот на црната листа и малкумина сакаат повторно да ја изнајмат јахтата. „Сè е за добивање дрога, набавување на проститутки и злоупотреба на персоналот“, изјавил Дан.

Но, не е сè црно. Дан признава дека направил повеќе од 20,000 долари бакшиш минатото лето.

Заработила многу и Thebe Ringner која работи како персонал на брод веќе четири години. На крајот на патувањето, вели таа, сопствениците или чартерите на јахтата даваат скапи подароци како iPad и даваат бонуси во готово. Еден сопственик на арапски јахти му дал Мерцедес на користење на персоналот на крајот на летото.

loading...