Search
вторник 2 јуни 2020
  • :
  • :

Силјановска: Со Груевски се имам видено еднаш во животот

Македонија

Заболени
2,391
+76
Мртви
141
+1
Излечени
1,595
Активни
655
Last updated: 02/06/2020 - 22:16 (+02:00)

Кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова во вечерашната дебата на ТВ 21 рече дека со поранешниот премиер Никола Груевски се има видено еднаш во животот.

-Со Груевски се имам видено еднаш во животот и тоа не во пријатна атмосфера. Како претставник на Професорскиот пленум му упатив жестоки критики за тогашното законско решение. А, вие му дозвволивте да избега. Треба да е Индијана Џонс да ги помине сите тие граници, рече Силјановска.

loading...