Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Македонија

Заболени
2,492
+101
Мртви
145
+4
Излечени
1,605
Активни
742
Last updated: 03/06/2020 - 20:31 (+02:00)
Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус.
Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија.

-Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме, напиша Вучиќ на Инстаграм.

loading...