Search
вторник 2 јуни 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Славната манекенка пронајдена мртва: Мајката на четири деца пред смртта остави шокантна порака (ФОТО)

Македонија

Заболени
2,391
+76
Мртви
141
+1
Излечени
1,595
Активни
655
Last updated: 02/06/2020 - 22:32 (+02:00)

Ирската манекенка Али Мекдонел е пронајдена мртва откако објавила шифрирана порака на Фејсбук, пренесува „Фокс њуз“.

Триесет и седумгодишната Мекдонел, мајка на четири деца, неколку часа пред смртта напишала:

-Зошто е во ред маж да нарече девојка дебела, грда ……. ? Сериозно, ново ниво на туркање некој на работ.

Не е јасно на кого таа му се обраќа ниту кога наводниот инцидент се случил.

Полицијата одлучила да не ја третира нејзината смрт за сомнителна, но ќе ги истражува сите кои биле во контакт со една од најпознатите манекенки на Ирска пред трагедијата.

Мекдонел била самохрана мајка на четири деца – најголемото има 17 години и се вика Алекс, 15-годишната Сара, деветгодишниот Хари и двегодишната Сиена.

На Инстаграм манекенката ги опишува како „сиот мој свет“.

loading...