Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

СОПРУГАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ТВ ЕРА

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 12:46 (+02:00)

Екс-директорот на локалната скопска телевизја ЕРА, Абдула Мематај на 3 јануари околу 2:40 часот по полноќ, бил мета на напад од неговата сопруга, која го врзала за спалната за рацете и за нозете и се обидела да го удави со перница, објави Коха.

Но обидот и бил неуспешен бидејќи тој станал и се одврзал. Додека се симнувал по скалите во призјемето на зградата бил удрен по глава со чекан од што добил и повреди.

Мематај за КОХА го подврдил настанот и рекол дека се уште се лекува.

loading...