Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ МАМЕТО МАМИНО МУ РАСПЛАКАА НА ЗАЕВ ПО ДЕНЕШНИТЕ БОМБИ

Македонија

Заболени
6,932
Мртви
334
Излечени
2,987
Активни
3,611
Last updated: 05/07/2020 - 09:46 (+02:00)

Социјалните мрежи зовреа по најновата аудио снимка со Заев која денес беше пуштена во јавноста, а во која се слуша гласот на Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел и шарени, и шуто и рогато и после “мамата ќе им ја еб*л” на цела коалиција. Реакциите на гневните граѓани не стивнуваат цел ден, посебно бидејќи учесниците во Шарената револуција се тие што му ја тераа кампањата на Заев.

loading...