ЗанимливостиТОП

СПОРЕД ВИЦЕ ЗАЕВ ОВОЈ Е ТОЈ ШТО ТРЕСКАЛ ГЛУПОСТИ…АЈ ВАЖИ

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:56 (+02:00)

На Јутјуб каналот со име „Вице Мафијашот“ се појави нова аудиоснимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам коли“, во која се слуша разговор помеѓу две машки лица.

Пред да почне аудиоснимката, на почетокот на видеото на Јутјуб се наведува дека разговорот го водат Стојче Чифлигароски, кој е претставен како „сопственик на СВ Инвест, фирма параван на семејството Заеви за тендерите во РЕК Битола“ и Горан Димовски – Тушникот од Битола.

Во снимката се слуша како лицето претставено како Тушникот од Чифлигароски бара да му пуштат пари за да може да работи и објаснува како дошло до ситуација да е „блокиран“. Во разговорот тие споменуваат и лица Вице и Трајче за кои авторот имплицира дека станува збор за членовите на семејството Заеви.

Тушникот во еден дел кажува и дека на некое „дете Чаки ќе му се запали колата“, за што добил и зелено светло. Еве како изгледа Тушникот кој вика дека има зелено светло од Вице и Рашо да пали автомобили:

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker