Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :

Српски Курир: Боки 13 во полиција кажал дека ако го убијат, доказите против Заев се кај неговата мајка

Македонија

Заболени
6,787
+162
Мртви
328
+7
Излечени
2,876
Активни
3,583
Last updated: 03/07/2020 - 22:46 (+02:00)

Утрешната насловна страница на српски Курир пренесува што наводно кажал Бојан Јовановски во полиција кога бил уапсен.

-Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка, гласи ударниот наслов на утрешниот Курир.

Понатаму, Курир пренесува зборови што Боки 13 наводно им ги кажал во полиција:

-Ако ме обесите и се обидете тоа да го прикажете како самоубиство, ако овде ме тепате, ме мачите, застрашувате, убаво сега ви кажувам, да не биде дека не сте знаеле, никој нема да биде поштеден.

Содржините, графичките и техничкит

loading...