Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Сватовите се затепаа поради музиката, младите побегнаа, а камерата сними се!

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 18:02 (+02:00)
На уличната свадба во турскиот град Адана, имаше ситуација што резултираше со хаотични последици.

Имено, на свадбата доаѓаа гости од различни делови на земјатата со различна народна и традиционална музика, а честите музички промени предизвикаа тензии меѓу гостите на невестата и на мажот.

DJ-от се обиде да ги задоволи сите, но секоја страна тврдеше дека другата добива многу повеќе музика на репертоарот. Оттука, кавгата прерасна во физички судир, што резултираше со масовна тепачка и удирање со пластични столици и други предмети, но за среќа без сериозни повреди.

Неименуваните младенци влегле во автомобилот и ја напуштиле хаотичната ситуација.

loading...