Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Тачи: Чувствувам дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ

Македонија

Заболени
6,625
Мртви
321
Излечени
2,748
Активни
3,556
Last updated: 03/07/2020 - 11:47 (+02:00)

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, вечерва е гостин на ТВ21 во дебатниот магазин „ClickPlus” на ТВ21 каде рече дека СДСМ се многу подобар партнер за ДПА во однос на албанските барања, отколку што е тоа ВМРО-ДПМНЕ, и би претпочитале коалиција со нив после изборите.

Тој во однос на владината коалиција, каде што и ДПА е дел, истакна дека чувствува дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ.

loading...