Search
недела 7 јуни 2020
  • :
  • :

TAРАВАРИ ЗА НОВИОТ ЗАМЕНИК ДИРЕКТОР

Македонија

Заболени
2,915
Мртви
151
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 07/06/2020 - 04:46 (+02:00)

Фотографија на Павел Шатев.

 БАШКИМ ДОШОЛ!!!

Башким Хасани стана втор човек на државната Управа за финансиска полиција. Хасани беше именуван за нов заменик директор на Управата на вчерашната седница на Владата. Неодамна, тој беше избран за претседател на гостиварскиот огранок на ДУИ. Во претходното општинско раководство, беше шеф на кабинетот на градоначалникот Невзат Бејта, а пред тоа директор на Центарот за култура во Гостивар.

Хасани во финансиска полиција, доаѓа на местото на Берат Деари, исто така гостиварец, којшто на оваа позиција беше два мандати.

loading...