Search
четврток 2 јули 2020
  • :
  • :

Тасевски: Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати

Македонија

Заболени
6,454
Мртви
306
Излечени
2,598
Активни
3,550
Last updated: 02/07/2020 - 11:17 (+02:00)

Тасевски: Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати

Сашо Тасевски побара Дамјан Манчевски да и се извини на македонската јавност.

Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати, дека ако нема избори на 21 јуни, ќе ги продолжеле вонредните мерки.

Ароганцијата дечко за пред зграда, у маало, а не од позиција на власт и моќ која со ништо не си ја заслужил

loading...