Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

Топ 5 истраги за кои предолго молчат Јовески и Русковска

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 20:46 (+02:00)

Истрагите на некои случаи со месеци а некои и повеќе од една година се кријат од јавноста.

Иако се работи за индиции за криминал вреден и милиони евра Вилма Рускоска и Љубомир Јовески молчат за резултатите од истрагите.

Кои се петте случаи за кои премногу долго молчи обвинителството?

Мрав@DoliTheDoll

Од Рускоска и Јовески никогаш не дознавме до кај се истрагите за:
1. Леонардо на Рашко
2. Грантовите за иновации на Деспотовски
3. Камионите на Вице во РЕК
4. Каде отиде Луј Витон куферот на Боки и Кичеец
5. Парите од ПИОМ на Мила Царовска

24 people are talking about this
loading...