Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

ТРАГЕДИЈА: Татко си ги убил ќерката и зетот во Австралија

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 13:32 (+02:00)

Млад брачен пар е убиен во Австралија последниот ден од годината, а единствен осомничен е таткото на жената. Настанот се случил во предградие на Мелбрун, а младиот сопруг Ветон Мусаи кој имал 29 години е по потекло од Струга. Ветон и Линдита Мусаи биле застрелани во нивниот дом. Дваесет ипетгодишната Линдита починала на лице место, а Ветон утредента во болницата.

Таму во моментот е и единствениот осомничен, таткото на убиената затоа што и тој има прострелна рана која си ја нанел обидувајќи се да се самоубие.

Ветон Мусаи бил вработен во австралиската национална банка и бил син на поранешниот шеф на албанското здружение на заедници во Австралија, Алил Мусаи, со потекло од Струга.

loading...