Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

ТРЕБА КОЛЕКТИВНА ТУЖБА ДА МУ СТЕГНЕМЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ

Македонија

Заболени
6,932
Мртви
334
Излечени
2,987
Активни
3,611
Last updated: 05/07/2020 - 09:01 (+02:00)

Фотографија на Robert Mileski.

Од сдс размислувале да го тужат Арсим Зеколи затоа што Заев го нарече будала. Настрана фактот што ќе биде неверојатно тешко да докажат дека Заев не е будала, туку зошто сите ние не би спремиле една колективна тужба против Заев и СДС за навреда, измама и нанесување душевна болка, бидејќи ветија дека нема да го менуваат Уставот и името и нé излажаа? Па колку само од нас завршија на апчиња поради нив. Размислете. Замислете 10.000 луѓе да побараат оштета по 2.000 евра, тоа се 20 милиони евра што треба да ја плати сдс и Заев. А што ако ги тужиме 50.000 ?

Роберт Милески фб статус

 

loading...