Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Црн епилог на потрагата: Извлеченото тело е на Емилијано Сала

Македонија

Заболени
8,111
Мртви
382
Излечени
4,203
Активни
3,526
Last updated: 13/07/2020 - 11:02 (+02:00)

Доцна вечерва се стави крај на сите сомнежи откако беше потврдено дека телото што утрово беше извлечено од авионот е на Емилијано Сала.

Аргентинскиот фудбалер трагично го загуби животот во авионската несреќа во лет за Кардиф, каде требаше да биде промовиран како најново засилување за премиерлигашот.

Повеќе од 10 дена траеше потрагата за авионот, кој исчезна радарите, а кобниот лет заврши со трагичен крај.

loading...