Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Уште еден кур..пушач преку рекетарски портал му ги лиже петиците на Заев, а го разрешиле

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 12:46 (+02:00)

Читајте бе што серат Фактор и ова говредо некрмено од Ѓорче леле лигавење, алооо скриј се таму несреќо за 1оо евра марш рекетари

не ова не е говор на омраза и идиотиве од семм да не ми паламудат едноставно доста е од политички профитери, доста е сменет си оти си неспособен точка

Заев го разреши пратеникот Костадин Ацевски, тој повика на обединување

Зоран Заев вчера објави дека како претседател на СДСМ  ги разрешува сите 78 претседатели на општинските организации на партијата, а меѓу нив е и пратеникот во македонското Собрание, Костадин Ацевски, кој го предводеше локалниот огранок на Ѓорче Петров.

Пратеникот по објавената одлука на премиерот на Македонија побара обединување во партиските редови и нов почеток со свежи сили, обидувајќи се да го крене моралот на партијата.

„Другарки и Другари, Ви благодарам на подршката, пожртвуваноста, лојалноста…
Ви благодарам на се што направивте до сега, и на се што ќе направите од сега, за партијата и државата!  Почит до небо и поклон до земја!!! Функциите се менливи и минливи, нашето единство, другарство и посветеноста на СДСМ, не!!! Продолжуваме сите заедно напред, поединствени од било кога!!!“, објави Ацевски.

Тој важи за еден од најактивните во својата партија, особено на локално ниво во Ѓорче Петров и се очекува повторно да биде реизбран. Заев најави дека ќе бидат реизбрани оние кои задоволиле со својата работа, а додека пак кај оние кои биле неактивни ќе бидат заменети со други.

линк овде

loading...