Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Утрово пукање во Прилеп – пронајдени две мртви тела, едно лице се бори за живот

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 11:47 (+02:00)

Утрово пукање во Прилеп, пренесува „Скопје1.мк“

Во семејна куќа пронајдени се две мртви тела. Се работи за две жени од кои едната неофицијално е сопруга на убиецот.

Неофицијално повредено е уште едно машко лице кое сѐ уште се бори за живот.

Наскоро повеќе детали.

loading...